MojeTrhy.cz: XXV. Festival Národů Podyjí - Mikulov

XXV. Festival Národů Podyjí - Mikulov

19. červenec 2024 16:00 - 21. červenec 2024 12:00

Jubilejní 25. ročník festivalu národnostních menšin v Mikulově. Jubilejní XXV. ročník Festivalu národy Podyjí plně navazuje na své zakladatelské myšlenky a sice, že soužití národnostních menšin je nejen možné, ale i obohacující a prospěšné v našem středoevropském kontextu.

SrdceTvor.cz handmade výrobky na prodej

XXV. Festival Národů Podyjí - Mikulov

Jubilejní 25. ročník festivalu národnostních menšin v Mikulově.

Jubilejní XXV. ročník Festivalu národy Podyjí plně navazuje na své zakladatelské myšlenky a sice, že soužití národnostních menšin je nejen možné, ale i obohacující a prospěšné v našem středoevropském kontextu. Hlavní náplní je, skrze zapojení místních aktivních komunit, podporovat smíření a integraci národnostní menšin, žijících v naší oblasti. Různorodost kultur formovala město Mikulov po staletí a je součástí jeho identity i dnes.


Festivalový program zahajuje páteční beseda u kulatého stolu s pozvanými hosty i diváky. Našim cílem je představit palčivá témata z minulosti i současnosti otevřeným způsobem a nahlédnout na ně různou optikou. Často se tak u stolu sejdou jak zástupci akademické sféry, tak i odborná a laická veřejnost. Neformální prostředí festivalu umožňuje snadný dialog i snahu porozumět. Páteční program zakončuje komponovaný večerní pořad na Náměstí.


Pilířem sobotního programu je prezentace až dvaceti národních kuchyní etnik dosídlených v oblasti Podyjí, provázená celodenním programem, na kterém se vystřídá kolem tuctu hudebních a tanečních skupin a to nejlepší ze současné české indies produkce. Nedílnou součástí sobotního programu je také položení věnců obětem národnostní nesnášenlivosti v Pohořelicích, Drasenhofenu a Poysdorfu za účasti zástupců města, spolku a zájemců z řad návštěvníků.


Festival zakončuje nedělní veřejná snídaně „Permanent Breakfast“ pro účastníky festivalu i náhodné kolemjdoucí. Tradice, kterou v prvních ročnících do Mikulova přinesla skupina česko-rakouských umělců.

Adresa

Náměstí 692 01 Mikulov

Náměstí 692 01 Mikulov

Co Vám chybí na tomto webu?

Copyright @2023 Freedom development dpt. All rights reserved