MojeTrhy.cz: Neznámí virtuosové - Trijok Ensemble - Setkávání - Zlín

Neznámí virtuosové - Trijok Ensemble - Setkávání - Zlín

13. únor 2024 19:00 - 13. únor 2024 20:00

Africké rytmy, skladby mistrů i spojení starého a nového nabídne koncert Trijok Ensemble už 13. února od 19 hodin na zámku Zlín! Těšit se můžete na kombinaci bicích a píšťal s prvky jazzu. Špičkoví hudebníci z Trijok Ensemble během koncertu zahrají na více než patnáct nástrojů.

Neznámí virtuosové - Trijok Ensemble - Setkávání - Zlín

Africké rytmy, skladby mistrů i spojení starého a nového nabídne koncert Trijok Ensemble už 13. února od 19 hodin na zámku Zlín! Těšit se můžete na kombinaci bicích a píšťal s prvky jazzu. Špičkoví hudebníci z Trijok Ensemble během koncertu zahrají na více než patnáct nástrojů.

Vítězové australské mezinárodní soutěže ve Zlíně představí také vlastní osobité úpravy skladeb. Originalitu projektu dodává fakt, že každý z umělců má jiné hudební kořeny napříč žánry. Před Trijok Ensemble vystoupí mladí i malí talentovaní hudebníci – duo zobcových fléten Voda a Optometrist trio ve složení zobcová flétna, bicí a kontrabas.


Koncert nazvaný Setkávání letos uvádí novou sérii Neznámých virtuosů. Tento cyklus koncertů v minulém roce nabídl hned několik zajímavých fúzí profesionálních hudebníků s rodícími se talenty a ve stejném duchu se série ponese i letos.


Vstupenky zakoupíte online (120 Kč dospělý, 100 Kč děti a senioři) a v showroomu Živého Zlína na nádvoří zámku Zlín (Po-Pá 9-16 h.).


TRIJOK ENSEMBLE

Trijok Ensemble (*2023) tvoří hráči na zobcovou flétnu Jan Kvapil a Ondřej Hanuš společně s bubeníkem Kamilem Slezákem. Zatímco Jan a Ondřej se věnují hlavně hudbě staré, nejstarší a nejnovější, Kamil je v současnosti doma zejména v jazzu a World Music, přitom má ovšem bohaté zkušenosti snad se všemi hudebními žánry. Právě originální spojení tří osobností vyrůstajících z rozdílných hudebních kořenů slibuje fascinující posluchačské zážitky.


Program Konverzace nazvaný podle kompozice Wolfganga Stockmeiera Konversation (1977) přináší středověké, renesanční i moderní skladby v aranžmá členů souboru propojené kratšími improvizacemi. Kolem patnácti zobcových fléten nejrůznějších tvarů i velikostí a srovnatelný počet bicích nástrojů umožňuje vytvářet pro soubor typické rozmanité zvukové kombinace.


Kromě titulní skladby v programu zazní několik anonymních středověkých i renesančních tanců. Lyonský vydavatel Jacques Moderne publikoval ve sbírce Musicque de joye (ca. 1550) desítky ve své době populárních melodií, některé z nich oba flétnisté zdobí v souladu s poznatky historických traktátů, zatímco bubeník s materiálem zachází stylově svobodněji. Výběr tanečních i polyfonních skladeb z publikace Duo tessuti con diversi solfeggiamenti (1657) Giuseppe Giambertiho doplňují vlastní zpracování melodií Bergamasca a Mantovana, které lze považovat za renesanční „standardy“ – harmonická schémata přímo vybízející k improvizaci. Ze současnější hudby se posluchači mohou těšit například na kompozici Double Machine (2001) italského minimalisty Fulvia Caldiniho nebo africké rytmy Sörena Siega ve třech skladbách ze sbírky Umlanjana (2018).


Duo VODA

Vzniklo na začátku roku 2023. Tvoří jej dvanáctiletí hráči na zobcovou flétnu, Vojtěch Pálka a Daniela Klepáčková ze ZUŠ Zlín-Jižní Svahy a ZUŠ Kroměříž, kde studují pod vedením Renaty Smetkové a Michaely Sedlářové. Oba mladí muzikanti jsou všestrannými hudebníky, vystupují s nejrůznějšími hudebními tělesy a jsou držiteli prvních míst z celostátních hudebních soutěží v sólové i komorní hře. Společně v duu získali 1. místo v soutěži Flautování v Jindřichově Hradci v r. 2023 a v témže roce také vystoupili na "Koncertě mladých géniu" v rámci festivalu Hudební Znojmo. Úzce spolupracují s hudebním skladatelem Janem Meislem, který přímo pro ně napsal již dvě skladby.


OPTOMETRIST trio

Vzniklo za účelem provedení stejnojmenné skladby soudobého skladatele Peta Rose. Na koncertě tuto skladbu provede flétnista Vojtěch Pálka za doprovodu Tomáše Bednaříka, hráče na bicí nástroje (ped. vedení Vít Škrabal) a člena školní kapely. Na kontrabas zahraje Josef Vojtášek, basista a pedagog ZUŠ Zlín-Jižní Svahy a člen mnoha zlínských kapel, např. Blues station.

Adresa

Soudní 1 760 01 Zlín

Soudní 1 760 01 Zlín

Co Vám chybí na tomto webu?

Kategorie

Copyright @2023 Freedom development dpt. All rights reserved